Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Беркгоф К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Беркгоф К.  
Антисемітизм в україномовних виданнях у Райхскомісаріаті Україна / К. Беркгоф // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2006. - Вип. 31. - С. 94-101. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.257.1 + Т3(4УКР)628-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Беркгоф К.  
Чи було релігійне відродження в Україні під час нацистської окупації? / К. Беркгоф // Укр. іст. журн. - 2005. - № 3. - С. 16-36. - укp.

Проаналізовано релігійну ситуацію на території райхскомісаріату "Україна" під час нацистської окупації, політику окупаційної влади й церковних лідерів. Висвітлено становище з відвідуванням церков, кількістю парафій певних конфесій, а також із побожністю населення й міжконфесійними конфліктами. Зроблено висновок, що під час нацистської окупації спостерігався доволі значний брак інтересу з боку населення до православної церкви та релігії, успадкований від імперського та радянського періодів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)628 + Э29(4УКР)-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Беркгоф К.  
Жнива розпачу. Життя і смерть в Україні під нацистською владою : монографія / К. Беркгоф; Гарвард. ун-т, Укр. наук. ін-т, Ін-т Критики. - К. : Критика, 2011. - 455 c. - Бібліогр.: с. 424-429. - укp.

Проаналізовано особливості стратегій виживання в період нацистської окупації в 1941 - 1944 рр. населення найбільшої колонії Німеччини - Райхскомісаріату "Україна". Описано геноцид євреїв і ромів, становище росіян, українсько-польське протистояння на Волині. Увагу приділено радянським і націоналістичним партизанським рухам, феномену колаборації, перебігу примусових депортацій, питанням культури та релігії. Висвітлено особливості штучного голоду в Києві у порівняльному контексті з Голодомором 1933 - 1934 рр., а також проаналізовано етнічні ідентичності та політичні лояльності. Розкрито вплив радянських репресивних практик на творення ментальності, що зумовила брак солідарності й опору окупантам у період терору та масового знищення людей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА741216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бекірова Г. 
Сучасні дискусії про Другу світову війну : зб. наук. ст. та виступів укр. і зарубіж. істориків / Г. Бекірова, К. Беркгоф, О. Будницький, О. Гогун, М. Гон; ред.: Я. Грицак, П. Кендзьор, С. Турканик; Асоц. викл. історії та сусп. дисциплін "Нова доба", Прогр. дослідж. сучас. України ім. П. Яцика, Громад. рух "Історична ініціатива". - Л. : ЗУКЦ, 2012. - 223 c. - (Історія заради примирення). - укp.

Висвітлено спільні та специфічні аспекти історичного досвіду Центрально-Східної Європи у роки Другої світової війни. Значну увагу приділено питанням Голокосту та геноциду на території України у досліджуваний період. Проаналізовано стереотипи та історичні факти щодо українсько-польського міжнаціонального конфлікту часів Другої світової війни, їх відображення в суспільній свідомості і колективній пам'яті. Акцентовано на особливостях колаборації та спротиву у роки Другої світової війни на території України. Розглянуто історію Другої світової війни як сферу викладання, подано пропозиції щодо написання підручника з цієї тематики. Проведено аналіз викладення історії Голокосту у шкільних підручниках Польщі, Росії та України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)62 я43 + Т3(4УКР)62 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС54845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Злочини тоталітарних режимів в Україні: науковий та освітній погляд : матеріали міжнар. наук. конф., 21 - 22 лист. 2009 р., Вінниця / ред.: М. Тяглий, К. Беркгоф, А. Подольський; НІОД. Ін-т дослідж. війни, Голокосту та геноциду (Королів. акад. мистец. і наук Нідерландів), Укр. центр вивч. історії Голокосту. - К. : НІОД, 2012. - 144 c. - укp. - рус.

Зазначено, що в сучасному українському суспільстві є цілковите розуміння необхідності побудови правдивої історії України XX ст, включення її в європейський контекст, історичної оцінки жахливих геноцидів цього періоду, що стали наслідком ідеології та практики сталінського та гітлерівського режимів. Розглянуто методи та інструментарій встановлення економіко-політичного, господарського, ідеологічно-пропагандистського та карального ладу та реакції різних груп населення України на ці процеси. Проаналізовано не тільки ці трагічні події у конкретно-історичному вимірі, а й яким чином відбувалося їх осягнення у подальшій, новітній істрії України, як воно змінювалося з плином часу під впливом різноманітних чинників та якою мірою сьогодні усвідомлення сторінок минулого визначає сучасне бачення країною своєї спадщини. Йдеться про політику пам'яті з боку держави, про культуру пам'яті, яка притаманна суспільству.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА769139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бабин Яр. Історія і пам'ять : [зб. ст.] / К. Беркгоф, Г. Грінченко, В. Гриневич, І. Захарчук, М. Кальницький; ред.: В. Гриневич, П.-Р. Магочій; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса, Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.", Центр дослідж. історії і культури східноєвроп. єврейства. - Київ : Дух і Літера, 2016. - 349, LXIV, [2] c. - Бібліогр.: с. 349-350 - укp.

Висвітлено історію Бабиного Яру - однієї з найбільш вражаючих людських трагедій, яку спричинив нацистський окупаційний режим. Досліджено політику пам'яті/забуття Бабиного Яру від сталінських часів до сьогодення. Зазначено, що книжка стала результатом співпраці науковців із різних галузей знання і різних країн світу - України, Канади, Нідерландів, США, Ізраїлю, Франції, яких поєднало усвідомлення важливості збереження пам'яті про Бабин Яр як символ Голокосту та інших трагедій XX ст. Увагу приділено особливостям відображення трагедії Бабиного Яру в художній літературі, скульптурі, живописі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)622.8 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС62203 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського